Rok szkolny 2016/2017 za nami. Nadszedł czas podsumowania wojewódzkiego przedsięwzięcia pod nazwą ,, Bezpieczna Szkoła”. W programie, z terenu powiatu myśliborskiego uczestniczył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. S. Dariusa i S Girenasa w Myśliborzu. Była to już 13 edycja programu. Program ten jest kompleksową formą wsparcia placówek oświatowych województwa zachodniopomorskiego w obszarze edukacji na rzecz bezpieczeństwa, którą realizuje Policja.

Głównym celem Programu jest stała diagnoza zagrożeń pojawiających się wśród dzieci, młodzieży oraz inspirowanie osób i instytucji zajmujących się wychowaniem młodych ludzi do nowatorskich działań profilaktycznych, ograniczenie demoralizacji wśród osób małoletnich oraz pomoc w realizacji działań związanych z bezpieczeństwem na terenie placówek oświatowych województwa zachodniopomorskiego poprzez wyróżnienie innowacyjnych inicjatyw profilaktycznych oraz promowanie bezpieczeństwa w szkołach i placówkach oświatowych.

Organizatorem programu jest Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Na terenie naszego województwa w tegorocznej edycji programu wzięły udział 42 placówki oświatowe, które poprzez swoją aktywność w obszarze profilaktyki i edukacji na rzecz bezpieczeństwa zasłużyły na wyróżnienie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie mł. insp. Jacka Cegieły.

W tym roku, z terenu powiatu myśliborskiego, honorowy certyfikat ,,Bezpieczna Szkoła” otrzymał Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. S. Dariusa i S Girenasa w Myśliborzu.

źródło: KPP Myślibórz

 

Certyfikat został uroczyście przekazany na ręce Elżbiety Urbaniak Dyrektora szkoły w dniu 13 lipca 2017 r. na uroczystości obchodów Święta Policji w Myśliborzu.