Technikum Hotelarstwa

?

Umiejętności

• rezerwowanie usług hotelarskich
  • obsługa gości w recepcji
  • przygotowanie jednostek mieszkalnych do przyjęcia gości
  • przyjmowanie i realizacja zamówień na hotelarskie usługi dodatkowe.

?

Praca

• zakłady hotelarskie,
  • ośrodki wypoczynkowe,
  • zakłady uzdrowiskowe,
  • pensjonaty,
  • zajazdy,
  • gościńce,
  • schroniska,
  • kwatery prywatne
  • współczesna baza ruchoma: promowa, żeglugowa, kolejowa, lotnicza, rotele,

Praktyki

Nasza szkoła współpracuje z firmą Unity Line, dzięki czemu nasi uczniowie mogą odbywać praktyki na promach.

Technik hotelarz to zawód ciekawy i bardzo przyszłościowy. Młodzież ucząca się na tym kierunku poznaje organizację pracy i usług w hotelu.

Uczniowie nabywają umiejętności praktyczne dotyczące m. in. Wypełniania dokumentacji hotelowej oraz związane z czynnościami porządkowymi w jednostce mieszkalnej hotelu.

Duży nacisk stawiamy na obsługę konsumenta. Młodzież poznaje zasady obsługi gości. Ma możliwość ćwiczenia składania i rozkładania obrusów, polerowania zastawy stołowej, nakrywania stołu i jego dekoracji, dekoracyjnego składania serwetek. Uczniowie nabywają umiejętności barmańsko- kelnerskich, ucząc się parzenia i podawania kawy i herbaty, przygotowywania koktajli i i drinków bezalkoholowych, a także otwierania i serwowania win białych, czerwonych i musujących.

Aby w przyszłości być dobrymi pracownikami, uczniowie odbywają ciekawe praktyki na promach Unity Line i za granicą. Młodzież w miesiącu maju leci na miesięczną praktykę do Włoch na Sycylię, aby pogłębić zdobytą wiedzę i umiejętności praktyczne w swoim zawodzie. Przed wyjazdem praktykanci przechodzą kurs języka włoskiego , który umożliwia bezproblemową komunikację w podstawowym stopniu.

Wybierając technikum hotelarskie masz szansę na zdobycie wiedzy i umiejętności, które pozwolą Ci na znalezienie interesującej i przyszłościowej pracy.